Dedić pred Katar: Nemamo šta izgubiti, moramo napasti od prve minute i pokazati šta možemo

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ulazi u najvažniju utakmicu dosadašnjeg toka Svjetskog prvenstva.
Zmajevi će 24. juna u Seattleu odmjeriti snage s Katarom, a pobjeda bi izabranicima Sergeja Barbareza širom otvorila vrata nokaut faze Mundijala.
Pred odlučujući susret medijima se obratio Amar Dedić, koji je bez ustručavanja analizirao nastup Bosne i Hercegovine protiv Švicarske, ali i otkrio kakav pristup očekuje u meču koji bi mogao odrediti sudbinu reprezentacije na prvenstvu.
"Previše smo dopuštali Švicarcima"
Dedić smatra da igra protiv Švicarske nije bila na željenom nivou, iako nije želio kritikovati saigrače.
"Mislim da se svi slažemo da igra nije bila onakva kakva treba biti. Previše smo dopuštali Švicarcima, ali ne mogu nikome zamjeriti jer su se momci borili do kraja. Vidjelo se da svi dajemo maksimum.", rekao je Dedić, a prenose Vijesti.
Posebno je istakao da je crveni karton Tarika Muharemovića dodatno otežao posao reprezentaciji.
"Poslije crvenog kartona bilo je mnogo teže. Tada smo primili nekoliko golova, ali mislim da je najveći problem bio to što se moramo više usuditi igrati. Trebamo više napadati i ne smijemo se samo braniti jer imamo kvalitet za mnogo više."
"Imamo kvalitet, moramo ga pokazati"
Fudbaler Bosne i Hercegovine smatra da reprezentacija posjeduje dovoljno kvaliteta da protivnicima stvara probleme, ali da je potrebno više samopouzdanja.
"Imamo dobre igrače i dokazali smo da možemo igrati protiv kvalitetnih reprezentacija. Samo trebamo imati više hrabrosti i samopouzdanja. To je ono što nam je možda najviše nedostajalo u dosadašnjem dijelu prvenstva."
Protiv Katara potpuno drugačiji pristup
Dedić očekuje da će Bosna i Hercegovina protiv Katara preuzeti inicijativu i mnogo više vremena provoditi na polovini protivnika.
"Sada imamo utakmicu u kojoj smo favoriti na papiru. Očekujem drugačiji pristup i drugačiju igru. Moramo biti ekipa koja će stvarati šanse i igrati na protivničkoj polovini."
Dodao je da prostora za kalkulacije više nema.
"Znamo da nam treba pobjeda. Nemamo više šta izgubiti. Moramo pokazati šta znamo, napasti od prve minute i odmah poslati poruku da želimo pobijediti. Realno, možemo i moramo dobiti tu utakmicu ako želimo proći dalje."
Atmosfera u svlačionici ostala pozitivna
Uprkos teškom porazu od Švicarske, Dedić ističe da među reprezentativcima nema negativne energije.
"Rezultat protiv Švicarske bio je previsok i sigurno nas boli, ali i dalje smo u igri za prolazak. To je ono što je najvažnije. Nemamo razloga za lošu atmosferu i ona zaista ne postoji."
Kako kaže, kompletan fokus ekipe usmjeren je ka susretu s Katarom.
"Svi razmišljamo samo o toj utakmici. Fokusirani smo i spremni da damo sve od sebe."
"Idemo u puni napad"
Za kraj je poslao poruku koja će sigurno obradovati navijače Bosne i Hercegovine.
"Moramo biti spremni. Nemamo vremena da budemo nespremni. Znamo šta možemo i idemo u puni napad. Vjerujemo u sebe i vjerujemo da možemo ostvariti cilj."
Utakmica Bosna i Hercegovina – Katar igra se u srijedu, 24. juna, u Seattleu s početkom od 21:00 sat po vremenu u Bosni i Hercegovini. Pobjeda bi Zmajevima mogla donijeti plasman među 32 najbolje reprezentacije svijeta.
╰┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android /iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare